O Victorinoxu

Vše začalo v roce 1884

Když si Karl Elsener, pradědeček současného generálního ředitele Victorinox, otevřel v roce 1884 nožířskou dílnu, protože chtěl dodávat nože vojákům švýcarské armády, zrodil se mu v hlavě revoluční nápad. Vyrobit kompaktní a odolný nůž, který by v jediném nástroji kombinoval mnoho funkcí. Jeho vynález, originální švýcarský armádní nůž, se již dávno stal legendou.

Za ta léta se změnily jak potřeby zákazníků, tak technologie. Švýcarský armádní nůž se vyvíjel souběžně s těmito nároky, přičemž si zachoval pověst nepostradatelného nástroje, na který je spolehnutí.

Příběh Victorinoxu ale není jen o tom, jak se stal švýcarský armádní nůž ikonou. Kolem je mnoho dalších fascinujících přiběhů, jak produkty Victorinox nabízely řešení v takřka neřešitelných situacích, zachraňovaly životy na zemi, ve vodě, ve vzduchu a v nedávné době dokonce i ve vesmíru. Každý se spoléhá na svůj kapesní nůž a náležitě si ho cení, od řemeslníků po státníky.

Legendární design nože

Unikátní ikonický design s typickým Victorinox DNA si vysloužil uznání po celém světě. Tuto skutečnost potvrzují i mnohá ocenění, která Victorinox v průběhu let získal. Dokonalé spojení tvaru, funkce a ergonomie, tak má vypadat správný design.

Švýcarsko je známé svou vysokou kvalitou života. Vděčí za to jak nádherné krajině, tak legendárnímu odhodlání vždy dosáhnout dokonalosti. Dokonalost znamená skutečnou kvalitu a ta se nakonec vždy ukrývá v detailech.

Více o designu Victorinox

Prověřená švýcarská kvalita

Když si můj pradědeček Karl Elsener otevřel v roce 1884 nožířskou dílnu, protože chtěl dodávat nože vojákům švýcarské armády, zrodil se mu v hlavě revoluční nápad. Vyrobit kompaktní a odolný nůž, který by v jediném nástroji kombinoval mnoho funkcí. Jeho vynález, originální švýcarský armádní nůž, se již dávno stal legendou.

Za ta léta se změnily jak potřeby zákazníků, tak technologie. Švýcarský armádní nůž se vyvíjel souběžně s těmito nároky, přičemž si zachoval pověst nepostradatelného nástroje, na který se naši klienti mohou spolehnout.