Historie

Společnost Victorinox byla založena v roce 1884 a od té doby se nepřestala vyvíjet. Zde jsou nejdůležitější milníky v historii společnosti.

Když si zakladatel Karl Elsener otevřel v roce 1884 ve švýcarském Ibachu nožířství, netušil, že švýcarský armádní nůž, který brzy vytvoří, se stane celosvětovou ikonou připravenosti a najde si cestu nejen do každodenního života, ale dokonce i do vesmíru.

Dodržujeme a ctíme odkaz výrobce originálního švýcarského armádního nože a již více než 140 let vyrábíme promyšlené produkty s precizností a pečlivostí.

Dnes je Victorinox globální společností s pěti kategoriemi výrobků: Švýcarské armádní nože, domácí a profesionální nože, hodinky, cestovní vybavení a vůně. Projděte s námi krok za krokem důležité milníky v historii společnosti Victorinox.

1884 Karl Elsener I. otevírá nožířskou dílnu v Ibach-Schwyz. Jeho matka Viktorie ho v jeho úsilí aktivně podporuje.

1891 Karl Elsener I. zakládá Sdružení švýcarských nožířských mistrů a dodává první velkou zakázku vojenských nožů švýcarské armádě. Sdružení existuje dodnes.

1897 Je patentován „Originální švýcarský důstojnický a sportovní nůž“. Dnes je po celém světě známý jako „Originální švýcarský armádní nůž™“.

1909 Karl Elsener I. si na památku své matky vybírá její křestní jméno Victoria jako název značky a registruje emblém Cross&Shield jako ochrannou známku. Dnes je registrovanou ochrannou známkou ve více než 120 zemích.

1918
Vedení dílny přebírá Carl Elsener II.

1921
Vynález nerezové oceli (Inox) představuje pro příborářský průmysl velmi významný vývoj.

Spojením dvou slov „Inox“ a „Victoria“ vzniká dnešní název společnosti a značky - Victorinox.

1931
Carl Elsener II zavádí automatizaci. V roce 1931 je firma Brown Boveri pověřena zřízením první plně elektrické kalírny na světě v Ibachu. Tím je trvale zaručena vysoká kvalita všech nožů.

1945
Americká armáda objednává velké množství švýcarských armádních nožů pro své poštovní směnárny.

Kapesní nože se stávají oblíbeným suvenýrem, který si vojáci umístění v Evropě po druhé světové válce vozí domů.

1950
Carl Elsener III přebírá vedení společnosti.

1977
Originální švýcarský armádní nůž™ je vystaven ve stálé sbírce designu v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Více o designu Victorinox

Místo, kde to všechno začalo